На 1000-й день повномасштабного вторгнення Росії в Україну Володимир Зеленський представив у Верховній Раді частину так званого плану стійкості — це ряд кроків, які, за задумом влади, мають допомогти Україні витримати в умовах війни. Повний документ буде оприлюднено в грудні 2024 року.
Основні розділи
План стійкості складається з 10 пунктів-розділів, їх умовні назви:
- Єдність
- Фронт
- Зброя
- Гроші
- Енергетика
- Безпека
- Громади
- Людський капітал
- Культурний суверенітет
- Політика героїв
Зеленський у своєму виступі детальніше розкрив аспекти кожного з цих пунктів і зазначив, що ці пункти матимуть додатки, деякі з яких — закриті. “Пункт про фронт у плані стійкості, а також пункт про зброю будуть, мабуть, найоб'ємнішими. Але зрозуміло, що в більшій мірі це закриті пункти”, — пояснив Зеленський.
Президент обіцяє відверті дискусії “про складні речі і проблеми в армії”. “Ефективні рішення можливі лише за умови чесної розмови. Про мобілізацію. Про бронювання. Про СЗЧ. Проблеми потрібно долати, а не замовчувати. Причини — з'ясовувати і усувати”, - сказав Зеленський.
Планується призначення військового омбудсмена. Буде представлена нова система контрактів служби у Збройних Силах України для громадян, “які не досягли віку мобілізації, але хочуть проявити себе найкращим чином у захисті України”. Зниження мобілізаційного віку не буде.
Вибори
Зеленський заявив, що ніхто у світі не вимагає від України проведення виборів під час воєнного стану.
Він зазначив, що Конституція України та законодавство не дозволяють проводити вибори у воєнний час.
"І ніхто у світі не вимагав і не вимагає цього від України. Але у нас, в Україні, є люди, які, можливо, проголодалися до цього настільки, що хочуть боротися всередині нашої держави більше, ніж заради нашої держави. Хочуть політичних суперечок у окопах, як у телестудіях. Це згубно для України. Україна спочатку потребує справедливого миру, а потім українці проведуть справедливі вибори", - заявив Зеленський.
Економіка
У березні 2025 року відбудеться індексація пенсій на рівень інфляції. У 2025 році передбачено розширення державних програм підтримки бізнесу та споживачів.
Ризиків для Сил оборони та безпеки України через фінансування немає. У цьому році і в наступному. Незалежно від політичної турбулентності де-небудь у світі. Всі зарплати та пенсії в Україні будуть виплачені згідно з законом.
Армія РФ здійснила понад 1000 обстрілів об'єктів енергетики України. 900 цілеспрямованих російських атак проти об'єктів передачі електрики. Понад 220 атак проти об'єктів генерації. З початку повномасштабного вторгнення Росія окупувала близько 18 гігават енергомощностей в Україні.