За два з половиною тижні своєї роботи мовні інспектори у Франківську виявили чимало порушень мовного закону. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцинкив повідомив 13 листопада на своєму офіційному сайті про важливий інцидент.
Мовний волонтер Тарас Лялик звернув увагу на російськомовні написи, виявлені в одному з місцевих супермаркетів. Він підкреслив, що це не перший випадок порушення мовного законодавства в регіоні. Подібні інциденти вимагають підвищеної уваги, особливо в контексті підтримки української мови на всіх рівнях громадського життя.
"В одному з супермаркетів виявив цінники та оголошення з російськомовним нашаруванням. Адміністратор одразу відреагувала і цінник змінила, сподіваюся, змінили і те, що ще там зафіксовано", - розповідає чоловік.
Ще однією активною мовною волонтеркою стала Світлана Буртняк, колишня вчителька української мови з міста Марганець, що в Нікопольському районі Дніпропетровської області. Унаслідок повномасштабного вторгнення Світлана була змушена переїхати в Івано-Франківськ.
"Я записалася в мовні волонтери, тому що мова - це єднання. Дуже приємно, що тут всі розмовляють українською мовою і всі заходи проходять українською мовою. Хочу подякувати всім відвідувачкам, які приходять на курси української мови, - це і з Херсонської, Донецької області, і з міста Харків. Вони всі намагаються і намагаються говорити українською мовою. Я й сама записалася на курси української мови і всім це рекомендую, щоб м'яко перейти і розмовляти українською мовою", - розповіла вона.
Міський голова Івано-Франківська зазначив, що зростання використання російської мови в місті викликає занепокоєння серед місцевих жителів. Це питання продовжує залишатися актуальним для багатьох і вимагає подальшої уваги з боку влади та суспільства.
Нагадаємо, в Івано-Франківську перші мовні волонтери-інспектори з'являться 28 жовтня. В Івано-Франківську з 28 жовтня розпочнуть свою діяльність перші мовні волонтери-інспектори в рамках програми українізації.