Причинами такого значного підвищення виробники називають подорожчання кормів та енергоресурсів, які вплинули на загальні виробничі витрати.
Про це для NV Бізнес розповіли в прес-службі мережі АТБ.
Виконавчий директор асоціації "Союз птахівників України" Сергій Карпенко зазначає, що комбікорми для птиці також суттєво подорожчали: фуражна пшениця зросла в ціні на 70%, кукурудза - на 80%, а соняшниковий шрот - на 60%. Крім того, відчутно зросла вартість електроенергії для промислових підприємств, що додатково вплинуло на загальні витрати виробників. Зросли також витрати на логістику та заробітні плати працівників галузі, що в комплексі підвищило собівартість виробництва яєць.
Крім того, осінь і зима для виробників яєць – традиційно сезон зниження обсягів виробництва, особливо для малих приватних господарств, де в холодну пору року виробництво падає на 30-50% в порівнянні з літнім періодом. Однак для великих виробників, які використовують автоматизовані та альтернативні джерела енергозабезпечення, сезонні коливання менш відчутні.
Цікаво, що, незважаючи на жовтневий ріст цін, цього року спостерігалося певне зниження цін у порівнянні з попереднім роком. За словами Карпенка, у вересні 2024 року ціни на яйця були на 20% нижчими, ніж за аналогічний період у 2023-му, а жовтневі ціни на 15% менші, ніж рік тому.