Згідно з даними соціологічного опитування, до жовтня частка українців, готових до територіальних поступок Росії для досягнення мирних угод, зросла до 32%. Водночас 58% громадян України висловилися проти будь-яких поступок територій РФ. Про це стало відомо за результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного у вересні-жовтні 2024 року.
За результатами опитування, після травня 2023 року спостерігався поступовий ріст тих, хто згоден на територіальні поступки РФ. Так, до кінця 2023 року цей показник зріс до 19%, у лютому 2024 року - до 26%, а в травні 2024 року - до 32%. Соціологи зазначають, що ситуація між травнем та початком жовтня 2024 року залишалася практично незмінною, що свідчить про те, що наразі 32% громадян готові на територіальні поступки РФ. Водночас частка противників будь-яких територіальних поступок зменшувалася і досягла 55% до травня 2024 року.
Згідно з результатами опитування, серед тих, хто готовий терпіти війну протягом кількох місяців або півроку, 59% готові зробити територіальні поступки. Серед тих, хто готовий витримати війну протягом року, цей показник становить 43%, а серед тих, хто готовий пройти через тривалий конфлікт - 21%. Водночас частка людей, категорично проти будь-яких поступок, зростає з 34% до 69%.
Згідно з дослідженням, найбільша готовність до поступок проявляється серед тих, хто не довіряє президенту і вважає, що Захід прагне до несправедливого миру за рахунок України. Так, 56% з них готові до поступок, тоді як 38% категорично проти цієї ідеї.
Якщо у респондента є "змішані" погляди (наприклад, не довіряють президенту, але вірять у підтримку Заходу, або навпаки), то готовність до поступок знижується, і більше половини висловлюються категорично проти поступок. Водночас найменша готовність до поступок спостерігається у тих, хто одночасно довіряє як президенту, так і Заходу. Серед них 69% категорично проти поступок (в порівнянні з 24%, готових до територіальних поступок).
Нагадаємо, як ставляться жителі Росії до "мирних переговорів" з Україною: результати опитування. 70% опитаних схвалили б негайне припинення війни при збереженні захоплених територій, і лише 30% опитаних висловилися за завершення війни у випадку звільнення окупованих територій.