вівторок10 грудня 2024
n-pravda.in.ua

Дослідження виявило, скільки педагогів в Україні планують звільнитися до 2030 року.

У рамках дослідження взяли участь 10 тисяч вчителів та студентів. Варто зазначити, що майбутні кар'єрні наміри частково залежали від віку респондентів.
Исследование выявило, сколько учителей в Украине намерены покинуть свои должности к 2030 году.

19% українських вчителів планують залишити професію до 2030 року. Крім того, лише половина студентів, які навчаються на педагогічних спеціальностях, мають намір у найближчі роки працювати в школах за отриманою спеціальністю. Про це повідомляється в дослідженні "Вчителі України: кадровий потенціал", в рамках якого було проведено опитування 10 тисяч педагогічних працівників шкіл та студентів.

В дослідженні, в якому були опитані 10 тисяч вчителів та студентів, зазначається, що кількість педагогів в українських школах значно зменшилася після початку повномасштабного вторгнення — за цей час чисельність вчителів зменшилася на 12%, що становить майже 40 тисяч осіб.

Серед опитаних лише невелика більшість (58%) планують продовжувати працювати вчителями до 2030 року. Ще 19% педагогів мають намір залишити професію, а 23% поки що не визначилися з планами.

Майбутні кар'єрні наміри частково залежать від віку: найчастіше про звільнення думають вчителі старше 60 років — таких 57%. Соціологи також відзначають іншу тенденцію: молоді вчителі рідше висловлюють готовність продовжувати роботу в школах.

"Наприклад, 71% педагогів віком 46-55 років планують залишатися в професії до 2030 року, тоді як серед педагогів віком до 25 років таких лише 42%. Ця різниця в оцінках вчителів молодшого та старшого віку вказує на ризик подальшого старіння вчительського складу в Україні", – зазначається в дослідженні.

Педагогам також запропонували вибрати фактори, які можуть вплинути на їхнє рішення залишитися в професії. Згідно з даними дослідження, найбільша кількість вчителів відзначила такі позитивні зміни:

  • скорочення бюрократичного навантаження, включаючи роботу з документами та іншу діяльність, не пов'язану з викладанням (94%);
  • збільшення заробітної плати до комфортного рівня (91%);
  • створення умов, що сприяють професійному розвитку (90%).

Раніше повідомлялося, скільки українців розмовляє російською мовою в побуті: опитування. Дослідження показало, що 58% українців розмовляють вдома українською, 9% - російською, а 31% використовують обі мови.