Другий термін Дональда Трампа може суттєво змінити економічну політику США. Перш за все, це стосуватиметься торгових відносин, зокрема з Китаєм.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОчікується, що Трамп зосередиться на тарифах і санкціях, щоб обмежити імпорт і захистити стратегічно важливі галузі, такі як видобуток рідкоземельних металів для мікрочіпів, пише Мінфін.
Тарифи та торгівля – чого чекати?
Адміністрація Трампа, ймовірно, знову підвищить тарифи на китайські товари, можливо, до 60%. Також розглядаються нові податки на імпорт з Європи, наприклад, автомобілі. Це може призвести до зростання цін у США, але в той же час стимулювати розвиток внутрішнього виробництва. Проте універсальні тарифи здатні викликати інфляційний сплеск, оскільки імпортери перекладуть витрати на споживачів.
Скорочення податків і "зелена" енергетика.
Трамп планує знизити корпоративний податок з 21% до 15%, що має підтримати бізнес. Водночас його політика орієнтована на розвиток традиційних енергоресурсів. Президент хоче зняти обмеження на видобуток нафти і газу, скасувати субсидії на "зелену" енергетику та спростити будівництво нових електростанцій.
Що це означає для світу?
Рішення США можуть вплинути на глобальну торгівлю та економіку, а також криптовалюти можуть стимулювати певні сектори економіки.
Чи можливе повторення кризи?
Інфляційна політика Трампа викликає занепокоєння серед аналітиків. Зростання витрат і глобальна напруга можуть створити ризики для економіки. Згадаємо кризу 1980-х років, коли неправильні рішення призвели до рецесії. Сподіваємось, що історія цього разу не повториться.
Раніше ми повідомляли, Олександр Мусієнко заявив, що Байден дає Трампу козирі: "Україна завдає ударів у відповідь".
Це просто ехо ще старої риторики Трампа, - Олексій Кущ про торгову війну з ЄС – детальніше на Знай.ua.