Щомісяця українці стикаються з необхідністю передавати показники газових лічильників, навіть якщо не користуються газом. В іншому випадку рахунки можуть приходити з завищеними сумами.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

Експерти ГазПравди розповіли, як уникнути неприємних сюрпризів у платіжках і чому так важливо повідомляти щомісячні показники.

Однією з головних причин нарахування надмірних сум є відсутність даних про фактичне споживання газу, що може значно перевищувати реальні обсяги споживання, особливо якщо житло не використовується або тимчасово пусте.

Платежки за газ. Фото: скрин youtube

Щоб уникнути переплат, українцям рекомендують передавати показники лічильника щомісячно з 1 по 5 число. Це дозволить забезпечити коректні нарахування і уникнути розрахунків за умовними значеннями.

Популярні статті зараз Гороскоп на четвер 14 листопада для всіх знаків Зодіаку: до Львів "підкотить" незнайомець, Рибам слід було б впоратися з самим собою ВЛК роблять придатним для мобілізації всіх: нардепка розповіла про таємний наказ Від суми в квитанції впадете в обморок: українці зможуть не витрачати половину зарплати на комуналку Про підвищення можна не мріяти? В Україні серйозно зібралися економити на пенсіонерах Показати ще

Передати показники можна наступними способами:

  • Особистий кабінет на платформі національного оператора Газорозподільні мережі України – це підходить для абонентів, які мають відповідний договір.
  • Локальні оператори: жителі Київської, Полтавської та Одеської областей повинні скористатися сервісами локальних операторів газорозподілу, що працюють у регіоні.
  • Для абонентів "Нафтогазу":
    • через чат-бот gas.ua в месенджерах;
    • зателефонувавши в кол-центр;
    • відправивши SMS на номер 4647, вказавши особовий рахунок і показники лічильника.

Таким чином, навіть якщо газ не використовується, показники лічильника важливо передавати. Це допоможе уникнути розрахунків за плановими показниками, які можуть викликати накопичення боргу. Такі прості заходи дозволять знизити ризик отримання завищених сум у платіжках і уникнути зайвих витрат на оплату комунальних послуг.