Знищення Чорноморського флоту почалося з поразки крейсера "Москва", затопленого українськими протикорабельними ракетами в квітні 2022 року, що стало величезною інформаційною перемогою для Києва.
Про це в інтерв'ю 19FortyFive розповів ексофіцер піхоти армії США, доктор філософії та військовий експерт Брент Іствуд. Він додав, що з того часу атаки українських безпілотників і високоточних ракет значно послабили морські операції Росії.
В результаті цієї війни Чорноморський флот Росії виявився нездатним виконувати основні функції, такі як ракетні удари по Україні або постачання військових підкріплень на південний фронт. Тепер російські кораблі змушені триматися на відстані, оскільки українські ракети і безпілотники можуть завдати їм серйозних втрат.
Розгром Чорноморського флоту став одним з найбільших військових поразок Путіна в цьому конфлікті. До війни російський флот контролював важливі стратегічні точки, зокрема порт Севастополь у Криму, що давало перевагу в Чорному морі. Однак після серії атак українських сил Росія була змушена вивести свої кораблі з Криму і втратити контроль над водами цього регіону.
Після поразки флоту стратегічна ситуація в Чорному морі кардинально змінилася. Тепер українські військові змогли відновити морську торгівлю, що суттєво послабило ефективність морської блокади, яку намагалася встановити Росія. Водночас росіяни втратили здатність здійснювати напади на українські міста з моря, а їх флот став "функціонально неактивним", за оцінками Великобританії.
Це також стало важливим уроком для інших військово-морських сил, зокрема США і Китаю. Традиційні стратегії домінування великими флотами, очевидно, стали менш ефективними. Протикорабельні ракети і безпілотники, які Україна використала для знищення російських кораблів, тепер вважаються основним інструментом контролю над морськими просторами в сучасних війнах.
Джерело: 19fortyfive.