Суд стягнув на користь ЗСУ 56 мільйонів застави за нардепа Дубневича: він втік за кордон

дубневич

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) стягнув в дохід держави 56 млн грн, внесених як заставу за народного депутата Ярослава Дубневича.

Ці кошти перерахували на потреби Збройних сил України, повідомляє "Слово і діло" із посиланням на джерела в антикорупційних органах правопорядку.

Прокурор САП попросив стягнути 56 млн грн застави, внесені за політика, оскільки той порушив покладені на нього судом обов’язки. Водночас захисники нардепа просили ці кошти перерахувати на потреби української армії. Суд кошти стягнув і перерахував на ЗСУ.

За даними слідства, Дубневич організував схему, в результаті якої одна із філій "Укрзалізниці" здійснила процедуру закупівлі стрілочної продукції за суттєво завищеними цінами. Закупівлю провели із залучення двох пов’язаних з депутатом фірм. Через це "Укрзалізниця" зазнала 93,28 млн грн збитків.

2 листопада колегія суддів ВАКС задовольнила клопотання прокурора у цій справі та оголосила нардепа у міжнародний розшук.

За даними прокуратури, 8 жовтня Дубневич перетнув кордон Румунії з Угорщиною, подальше його місцезнаходження невідоме. Про це на запит українських органів відповіли в Європолі. Водночас невідомо, як він перетнув український кордон, адже даних про це в системі немає.

Крім того, минулого тижня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення про заочний арешт Дубневича у іншій справі, де депутата підозрюють в організації заволодіння природнім газом НАК "Нафтогаз-України" на суму понад 2,1 млрд грн та легалізації незаконно отриманого прибутку.

Автор: Михайло Орлюк